Крістіан Бур, відомий дизайнер, завжди боровся з проблемами читання. Зіткнувшись зі сторінкою тексту, літери скручувалися і складалися в незрозумілий безлад. Буру було шість років, коли йому поставили діагноз дислексія. Через роки, вивчаючи мистецтво в Університеті мистецтв HKU в Утрехті, Голландія, він вирішив щось зробити для вирішення своєї проблеми: він розробив свій власний шрифт.
Dyslexie – це шрифт, призначений для вирішення деяких проблем, з якими можуть зіткнутися люди з дислексією при читанні.
Вважається, що мозок починає розглядати двовимірні літери як тривимірні об’єкти, якими можна вільно маніпулювати. Коли це відбувається, наприклад, буква «p» може виглядати як «ь».
Бур почав шукати способи, які спростили б розрізнення різних букв один від одного. Одне з ключових змін полягала в тому, щоб зробити нижню частину букв важче, щоб вони були більш жирними в основі, аніж зверху.
На відміну від багатьох традиційних шрифтів, шрифт Dyslexie сильно асиметричний. Замість того, щоб зберігати букви однакового розміру, у деяких є довші «палички», які допомагають виділити їх в словах. Багато літери в Dyslexie також мають незвичайні зарубки – маленькі лінії, додані в кінець штриха в букві, – які полегшують їх розрізнення. Хоча шрифти із зарубками, такі як Times New Roman, часто важко читати людям з дислексією, оскільки галочки на кінцях кожного штриха приховують форму літери, Бур виявив, що додавання певних зарубок може допомогти.
Шрифт Бура – далеко не єдиний шрифт для людей з дислексією. Наташа Френш, графічний дизайнер Королівського коледжу мистецтв, в 2003 році розробила шрифт, відомий як Read Regular. Британська асоціація дислексії також рекомендує використовувати Arial, Comic Sans або Century Gothic.
ЛИСТАЛКИ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ
Зошит-тренажер з профілактики та корекції дислексії та дисграфії №1:
Зошит №2:
Зошит №3:
Денискові оповідання. Книга перша. Віктор Драгунський
А що скажеш ти? Роман Грачов (AR)
Лускунчик і Мишачий король. По мотивам Е. Гофмана (AR)
Арчі. Екоказка. Катерина Єгорушкіна
Розповіді Галина Рибачук-Прач
Зайчик і літачок Роман Грачов
Історії веселкового равлика Юлія Чмельова
На фото: фрагмент використання книги Романа Грачова “А що скажеш ти?”