Розвиток дрібної моторики у дітей важливий для виконання різних повсякденних дій та для стимуляції розумового розвитку. Дрібна моторика розвивається поступово, це індивідуальний процес у кожної дитини.
Високий рівень розвитку дрібної моторики характеризується чіткою координованістю рухів рук, точністю, спритністю, плавністю рухів без напруги, рівномірним темпом рухів рук, правильним утриманням пози.
Ефективність роботи з розвитку дрібної моторики залежить від якості тих вправ, що проводяться із дітьми. При їх доборі важливо враховувати індивідуальні особливості дитини, планувати вправи з наростанням складності, поєднувати вправи та завдання, що спрямовані на статичну та динамічну координацію рухів.
Щоб був ефект важливо, щоб дії були незвичними для дитини. Якщо дитина день у день збирає одні й ті самі пазли і пірамідки, ці дії не вимагають моторного планування, вони стають навичками. Тому для розвитку дрібної моторики є сенс чергувати нові та старі ігри та вправи, що вимагають від дитини усвідомленого моторного планування. Після освоєння дитиною простих рухових навичок можна переходити до більш складних.