Позитивний вплив мультфільмів на розвиток дитини:
📌Мультфільми впливають на розвиток всіх сфер психіки, через них дитина засвоює способи поведінки: у персонажів діти переймають манери поведінки, їхні вміння діяти з навколишнім світом тощо.
📌Під час перегляду яскравих, неординарних картинок працює фантазія, творче, нестандартне мислення, що сприяє розвитку креативності.
📌Через мультики дитина отримує знання про явища та предмети, розвиває пам’ять, увагу, сприймання, здатність до узагальнення сприйнятого. Може навчитися рахувати, читати, вивчити геометричні фігури та кольори тощо.
📌Мультфільми розвивають емоційну сферу – вони вчать любити, дружити, допомагати, співпереживати, ділитись, навчають моральним нормам доброти, правил етикету.
📌Розвиток мовлення: слухаючи грамотну та красиву мову героїв мультфільмів, діти поповнюють свій лексичний запас.
Ознаки мультфільмів, які мають негативний вплив на психіку дітей:
⛔️Добро і зло практично не розділяються, між ними в мультфільмах не існує певної межі. Досить часто позитивні персонажі вчиняють негативні дії щоб досягти благих цілей;
⛔️Безкарність персонажів у мультфільмах. Негативні вчинки персонажів не караються, а в окремих випадках вони навіть демонструються як позитивні моменти. При цьому в дітей часто формується створений стереотип вседозволеності, який в майбутньому призводить до неприємних наслідків;
⛔️Надмірна агресія персонажів та сцени насильства. Під час сюжетів з бійками видно кров, демонструються вбивства та їх наслідки. Як правило, більшість головних героїв є агресивними і завдають шкоди своєму оточенню. Дуже часто діти наслідують головних героїв таких мультфільмів;
⛔️Гучний звуковий супровід, різкі звуки, напружена музика чинять негативний вплив на дитячу психіку, викликають головний біль і підвищують тривожність.
👉Мультфільми для розвитку загальної обізнаності дітей дошкільного віку – за допомогою даних мультфільмів малюк пізнає світ, вивчає кольори, назви пір року, частин тіла, продуктів і квітів, тварин і предметів побуту, видів транспорту, професії. Мультфільми сприяють соціальному розвитку дітей. Дошкільник вивчає правила поведінки та обережності.
1.«Бебі Ейнштейн» (Baby Einstein)
2.«Щенячий патруль» (Paw Patrol)
3.«Зоопарк» (Zoo Mix)
4.«Дора-мандрівниця» (Dora the Explorer)
5.«Неймовірні розслідування кошеняти Хаклі» (Hurray for Huckle!)
6.«Сід – маленький вчений»
7.«Буба»
8.«Смішарики»
9.«Дейв і Ейва»
👉Мультфільми для розвитку загальної обізнаності школярів
1.Цікаві уроки Р. Саакаянца: «Енциклопедія Всезнайки», «Всесвітня історія»
2. «Хочемо все знати»
3. Animated Hero Classics («Історичні особистості. Анімована енциклопедія»)
4.«Жили собі … першовідкривачі»
5.«Корисні підказки»
6.«Це наше і це твоє»
7.«Світ чекає на відкриття»
8.«Моя країна Україна»
👉Мультфільми,які допоможуть малюкам покращити математичні навички, вивчити алфавіт та опанувати навички читання – дані мультфільми познайомлять дітей з цифрами та літерами, геометричними фігурами, в ігровій формі навчать додавати і віднімати, допоможуть вивчити таблицю множення.
1.«Уроки тітоньки Сови»
2.«Супер Том і розумники»
3.«Бебі Ейнштейн» (Baby Einstein)
4.«Рідна абетка»
5.«Мульт-абетка»
6.«Музична абетка для дітей»
7.«Вчимося читати склади»
👉Мультфільми, які допоможуть виховати толерантність – мультфільми навчають дитину поважати, не засуджувати інших, не боятися людей з особливими освітніми потребами. Мультфільми вчать з повагою ставитися до всіх людей, пояснюють, що бути особливим – це нормально.
1.«Вірте у любов, вірте у Різдво»
2.«Ян»
3.«Дивовижна річ»
4.«Струни»
5.«Тамара»
6.«Подарунок»
7.«Петрик і фонтани»
8.«Мій братик з місяця»
👉Мультфільми про емоції та почуття – за допомогою цих мультфільмів можна навчити дитину правильно розуміти та розрізняти свої почуття, приймати й не пригнічувати емоції, вміти проаналізувати характер походження, правильно висловлювати та переживати свої емоції.
1.«Емоції з рибками»
2.«Монстрики»
3.«Думками навиворіт»
4.«Далеко на північ»
5.«Вперед і вгору»
6.«Ральф-руйнівник»
7.«Головоломка»
8.«Спіріт: Душа прерій»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *