В процесі проведення комплексної оцінки розвитку дитини частою рекомендацією для батьків є консультація лікаря-психіатра та лікаря-невролога.
Розберемося з допомогою чек-листів, в яких випадках такі рекомендації є доцільними:
Дитячий психіатр – це лікар, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою психічних порушень у дитячому віці, надає рекомендації щодо способів корекції психічних порушень, необхідності в додаткових методах обстеження.
Консультація дитячого психіатра дозволяє діагностувати такі порушення в розвитку: різні форми раннього дитячого аутизму, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю, затримка психічного розвитку, депресивні стани, обсесивно-компульсивні синдроми.
Звертатися до психіатра доцільно починаючи з 3-річного віку.
Дитячий невролог – це лікар, який діагностує та лікує захворювання, викликані ураженнями центральної та периферичної нервової системи у дітей.
Дитячий невролог займається лікуванням основних неврологічних порушень у новонароджених і дітей старшого віку: ДЦП, невралгія, заїкання, стан після травм хребта і черепа, проблеми зі сном, гіперактивність, порушення координації неврологічної природи, нетримання сечі та калу, епілепсія та інші патології нервової системи.
Кожній дитині у віці до 1 року показано спостереження та консультація дитячого невролога з певною періодичністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *