Дитячий невролог – це лікар, який діагностує та лікує захворювання, викликані ураженнями центральної та периферичної нервової системи у дітей.
Ці ураження можуть бути викликані:
🔹гіпоксією (епізодом кисневого голодування)
🔹інфекціями
🔹травмою
🔹генетичними порушеннями
🔹токсичним впливом
🔹епілепсією
Перші місяці життя у дитини – період активного дозрівання структур головного мозку, розвитку психічних та моторних функцій. Якщо у процесі розвитку є порушення, їх важливо виявити якомога раніше. Без своєчасного втручання патології розвитку нервової системи можуть призвести до важких наслідків у майбутньому: затримки психомоторного розвитку, поведінкових проблем, неврозів, складнощів у навчанні.
Коли потрібна консультація дитячого невролога?
📌Профілактичні візити
Дитячий невролог – один із перших лікарів, який оглядає дитину після виписки з пологового будинку. За перший рік життя невролог оглядає здорового малюка щонайменше 4 рази, у процесі планових профілактичних оглядів, у 1, 3, 6 та 12 місяців. Також бажано показати дитину неврологу перед дитячим садочком, школою, після першого класу, перед п’ятим класом, у 15 та 18 років.
📌У випадку перинатального ураження нервової системи
Якщо вагітність або пологи були ускладнені, був кесарів розтин, дитина народилася недоношеною, до невролога потрібно прийти якомога раніше. Це вкрай важливо, тому що багато неврологічних порушень можна скорегувати, за умови своєчасного раннього втручання.
📌У випадку травмування
Якщо малюк впав, наприклад, з ліжка, його обов’язково слід показати неврологу. Навіть невеликий струс мозку може мати серйозні наслідки, також небезпечні травми шийного відділу хребта.
Які симптоми вказують на те, що дитині потрібен огляд невролога?
Немовлята:
🔹погано спить, часто прокидається, сон поверхневий
🔹часті зригування
🔹дитина повчасно не перевертається, не сідає, не повзе
🔹не гулить, не лепече
Діти старшого віку:
🔹мало розмовляє/не розмовляє
🔹заїкання
🔹не відгукується на звернення
🔹трапляються часті істерики
🔹є повторювальні рухи
🔹дратівливість, агресивна поведінка
🔹нічне нетримання сечі
🔹надто активний
🔹безсоння
🔹складно концентрувати увагу, погана пам’ять
🔹має труднощі у навчанні, погану успішність
🔹головний біль, непритомність, тики