Протягом останніх двох років з неймовірною швидкістю набирають популярність настільні ігри для дітей та дорослих. Вони стали невід’ємним атрибутом багатьох закладів, справжньою розвагою для компаній.  Окрім того, такі ігри мають великий розвиваючий ресурс. Під час карантину настільні ігри якраз можуть стати знахідкою, оскільки це прекрасний спосіб урізноманітнити своє сімейне дозвілля.

Вічні цінності

Будь-який гаджет має свою ціну, а час проведений разом із дорослими і рідними, для дитини безцінний. Тож не відмовляйте дитині у задоволені, розкладіть на столі гру, зберіть команду і приділіть грі час. До речі, такі ігри не тільки допомагають зміцненню родинних звʼязків, але й підвищують самооцінку дитині — часто й густо діти виграють у своїх батьків/вихователів і почуваються переможцем.

Розвиток комунікативних навичок

У настільні ігри разом грають діти різного віку і дорослі. Це найкраща можливість навчитися домовлятися, пояснювати один одному правила, допомагати тим, хто слабше, або об’єднуватися у групи заради перемоги.

Тренування емоцій

І маленькі, і дорослі, граючи в настільні ігри, тренують емоції та зміцнюють емоційний фон. Радість перемог і засмучення від поразок — усе як у житті, але у безпечному просторі. Підтримайте дитину, коли вона програє, розкажіть, що кожна поразка — це досвід, що без поразок перемоги неможливі, що поразок не можна соромитися, як і своїх сліз. Виявляти емоції — плакати від суму чи стрибати від радощів — правильно й необхідно.

Логічне мислення та інші психічні процеси

Навіть найпростіші настільні ігри розвивають зорову пам’ять, увагу, кмітливість, уяву, образне мислення і логіку. Дитина навчається прораховувати ходи на кілька кроків уперед, передбачати можливі дії суперників, аналізувати інформацію, обирати найкорисніші варіанти ходу.

Математичні навички

Підрахунок крапок, що випали на кубиках, клітинок на полі гри, ходів, балів, грошей, ресурсів для побудови бізнесу — все це мимохіть роблять у грі навіть дошкільнята. І якщо традиційне навчання потребує додаткової мотивації, то у грі навчаються непомітно та із більшим задоволенням.

Розвиток мовлення

Навіть якщо гра не спрямована на мовленнєві навички, вона однаково сприятиме розвитку мовлення дитини. Логопеди давно це зрозуміли й у своїй практиці користуються саме настільними іграми.

Концентрація уваги і підготовка до школи

Зазвичай дитина, якій шкільна вчителька безліч разів суворо зауважить: «Не крутись! Поводься тихо! Уважно стеж!» спокійно сидітиме дві години біля ігрового поля і дисципліновано пересуватиме кольорову фішку. Самоконтроль і уміння стримуватися з часом перетворяться на вміння концентруватися на розв’язанні шкільних (і життєвих) завдань.

Пояснив іншому — зрозумів сам

Найкраще діти і дорослі запам’ятовують те, чому самі знайшли пояснення. Під час гри запитуйте у дитини, чому саме вона виконала певні дії. «Я обрав помаранчевий гарбуз, тому що він здався мені схожим на мʼяч, але це було помилкою». Намагаючись пояснити свої вчинки, дитина вчиться аналізувати, розмірковувати, краще розумітися на правилах і будувати стратегію гри. Тут спрацьовує правило, відоме за анекдотом про шкільних педагогів «Пояснив тричі — і сам зрозумів». Тому, граючи з дитиною, питайте у неї поради, удавайте, що нічого не розумієте, дозвольте малюкові побути вашим учителем.

Право на помилку

Під час гри діти ухвалюють рішення, що впливають на результат. Не всі дії ведуть до перемоги — і це прекрасно насправді. Діти вчаться брати відповідальність, прораховувати ризики і не боятися починати спочатку у разі програшу.

Поліпшення самопочуття

Мабуть, усі педагоги знають, що достатньо сказати: «Нумо пограємо!» — і нудьга зникає з облич навіть найбільш «утомлених» від занять учнів. Робота припиняє бути тяжкою, якщо вона подана у формі гри.

Зручність за будь яких умов

Настільні ігри для дитини — це й розвиток, і розвага, і спілкування, і любов. А головне — безпечний простір для тренування найважливіших навичок.

І на останок

Настільні ігри – це незамінний інтелектуальний помічник. Багато наукових досліджень довели, що вони допомагають розвивати логіку, увагу, вміння вести переговори і багато іншого. З ними ви завжди зможете відпочити від метушливих і одноманітних буднів. Навчіться забувати про свої проблеми у цікавій та веселій формі. На відміну від комп’ютерних ігор, настільні дарують живі емоції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *