В багатьох батьків виникають питання, як мінімізувати ризик зараження коронавірусною інфекцією та як захистити дитину на час карантину.

ВАЖЛИВІ КРОКИ ДЛЯ КОЖНОГО:

  1. Повністю відмініть всі свята, вечірки та ігри з іншими дітьми, не ходіть в гості та не запрошуйте нікого до себе. Дотримуйтесь важливого наразі принципу «соціального дистанціювання».
  2. Не відпускате дітей гуляти з друзями. Гратися з дитиною на дитячих майданчиках теж небезпечно: вірус зберігає життєздатність на будь-яких поверхнях предметів до 48 годин. Краще організуйте прогулянку велосипедом малолюдним парком.
  3. Навчіть дитину ретельно мити руки декілька раз на день та не торкатися ними обличчя.
  4. Якомога частіше мийте іграшки та періть дитячий одяг.
  5. Намагайтеся уникати проханя будь-кого приглянути за дитиною вдома, особливо бабусь і дідусів. Літні люди в групі ризику. Спілкуйтесь по телефону.
  6. Якщо дитина захворіла, негайно повідомте про це сімейного лікаря. В той же час не ведіть одразу дитину  до лікарні, бо ризик заразитися безпосередньо в лікувальному закладі дуже великий.
  7. Поговоріть з дитиною про коронавірус, щоб убезпечити її від зайвої тривоги. Водночас не перевантажуйте дитину шокуючими фактами – краще дозвольте їй задати Вам запитання. Відповіді мають бути чесними та зрозумілими, при цьому враховуйте вік дитини.  Якщо Ви відчуваєте неспокій або паніку – це не кращий момент для розмови з дітьми про коронавірус.
  8. Нагадуйте старшим дітям про необхідність обробки смартфонів, пультів, вимикачів спеціальними антисептиками.
  9. Уникайте походу в магазин разом з дитиною. Якщо іншого виходу немає – наголошуйте дітям про те, що варто не підходити близько до людей в місцях скупчення (дистанція – 1,5 м), уникати обіймів, привітань за руку та поцілунків.

 

ЩО ВІДОМО ПРО КОРОНАВІРУС СЬОГОДНІ?

Вірус здатний уражати як дорослих, так і дітей. В групі ризику – діти до 3 років, ті, у кого слабкий імунітет та є проблеми з легенями.

Антибіотики не вбивають коронавірус. Тому самолікуванням краще не займайтися в жодному випадку.

У дітей менш слабкі симптоми проявів захворювання або безсиптомне протікання.  Тому вкрай важливо дотримуватися принципу «соціального дистанціювання», правил гігієни та інших профілактичних заходів, рекомендованих лікарями та Міністерством охорони здоров’я.

Матеріали підготувала практичний психолог Сільченко Тетяна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *