Протягом січня 2023 року відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах та групах закладів освіти міста.

Фахівці комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Конотопської міської ради активно брали участь у засіданнях, в ході яких надавали методичні рекомендації щодо складання індивідуальної програми розвитку, адаптації та модифікації освітньої програми, надання корекційних послуг.

Для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії дітей з особливими освітніми потребами складається індивідуальна програма розвитку та індивідуальний навчальний план. Індивідуальну програму розвитку щороку протягом двох тижнів з початку навчання складає команда супроводу. У січні проводиться проміжне обговорення досягнутих результатів освітньої діяльності та корекційно-розвиткової роботи. Це дуже важливий освітній документ для дитини з особливими освітніми потребами, адже він, по суті, є дороговказом для педагогів, керівництва школи та батьків дитини. Програма містить інформацію про індивідуальні особливості розвитку дитини; рекомендації щодо організації освітнього процесу для неї; перелік навчальних предметів, що потребують адаптації чи модифікації; перелік додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять, яких потребує дитина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *