Пропонуємо перелік методик та ігор, які допоможуть успішно підготувати дошкільнят до навчання в школі:
1. «КУБИКИ НІКІТІНИХ»
У цій грі добре розвивається здатність дітей до аналізу і синтезу – важливих мисленнєвих операцій, які необхідні для будь якої інтелектуальної діяльності. Гра розвиває логічне мислення, кмітливість, навички конструювання, фантазію, просторову уяву, ознайомлює дітей з різними геометричними формами, розвиває зорове сприймання та дрібну моторику.
2. ГРА «ВЕДМЕДИКИ»
Під час даної гри дитина вчиться складати ціле з частин, вдосконалює навички сортування, закріплює поняття «більше-меньше», розширює уявлення про базові емоції (радість, сум, злість, здивування).
3. «БАЛАНСИР»
Гра, яка відмінно розвиває вміння передбачувати рухи і спритність моторики рухів, розвиває почуття рівноваги, логіку та концентрацію уваги.
4. «КУБИК-РУБИК»
Унікальна та досить популярна гра, яка максимально розвиває розумову активність дитини: вчить мислити і швидко приймати правильні рішення. Дитина вчиться вибудовувати послідовність дій і операцій, бачити причину і наслідок; тренує просторове мислення, вчить уявляти, що має статися, і порівнювати це з результатом.
5. «IQ-ЛОТО»
Граючи в інтелектуальне лото, дитина вчиться зіставляти частину і ціле; дізнається, що таке симетрія і асиметрія; в неї розвивається вміння порівнювати і групувати. Виконуючи завдання гри-головоломки, тренується увага, пам’ять, уява, зорове сприймання та мовлення.
6. «ТВОРЧІ НАБОРИ»
Необхідний елемент гармонійного розвитку дитини, оскільки займаючись творчістю, дитина вчиться виявляти свою індивідуальність, відтворювати свої мрії і думки за допомогою творчості. Дані набори формують смак, розвивають дрібну моторику, координацію рухів, фантазію і просторове мислення.
7. ГРА «СУДОКУ»
Це японська логічна настільна гра, мета якої – заповнити вільні клітинки фігурами (силуетами, цифрами) таким чином, щоб у кожному рядку, кожному стовпчику і кожному малому квадраті кожна фігура зустрічалася лише один раз. Гра розвиває логіку, увагу, пам’ять, аналітичне мислення, тренує посидючість.
8. «ГЕОБОРД» (МАТЕМАТИЧНИЙ ПЛАНШЕТ)
Багатофункціональна геометрична дошка для конструювання плоских зображень. Іграшка розвиває когнітивні здібності дитини, просторові уявлення, асоціативне мислення, увагу, пам’ять, дрібну моторику, фантазію і творчий потенціал дітей, а також розслабляє і допомагає зняти фізичне та психологічне напруження.
9. «МАТЕМАТИЧНИЙ ЛАБІРИНТ»
Гра, яка допомагає поглибити інтерес до математики, зокрема до лічби, навчає правильно співвідносити кількість предметів з цифрою, що позначає цю кількість. Даний лабіринт також тренує увагу, просторове мислення, логіку та посидючість.
10. «ЛОГІЧНИЙ СОРТЕР»
Під час даної гри дитина розгадує захопливі головоломки, які змушують знаходити правильне рішення, розвивають просторове, творче мислення, вдосконалюють поняття величини тощо. Крім того, граючи в логічнмй сортер у майбутнього школяра формується наполегливість, посидючість, уважність.
11. «МЕТЕМАТИЧНІ ПАЗЛИ»
Гра, за допомогою якої закріплюються навички рахунку/перерахунку предметів; здійснюється підготовка до вивчення операцій додавання і віднімання; розвивається логічне мислення, уміння порівнювати, зіставляти, аналізувати, узагальнювати, робити висновок.
12. «ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛОВА»
Базові завдання при підготовці до шкільного навчання, що сприяють розвитку фонематичного сприйняття, навичок аналізу і синтезу звукового складу слова.
13. ГРА «ГОСТРЕ ОКО»
Гра розвиває вміння концентруватися і зосереджуватися; тренує уважність і швидкість реакції, сприяє розвитку просторового сприймання.
14. «МАТЕМАТИЧНІ ЛАНЦЮЖКИ»
Гра допомагає у вивченні основ арифметики, а також розвиває логічне мислення, увагу, спостережливість, кмітливість.
15. «LEGO»
Під час даної гри діти вчаться математичної грамотності, застосовують на практиці отриманий досвід та знання. Підрахунок кількості деталей, їх додавання та поділ цілого на частини відкриває у дитині розуміння пропорцій та загалом розвиває математичні здібності. Конструюючи діти навчаються враховувати вагу, розмір, баланс, дізнаються про пристрої техніки, яку конструюють, та її складові частини. Такі вміння закладають фундамент учбової діяльності школярів.
16. ГРА «ПАЗЛИ ПО СКЛАДАМ»
Навчальна і розвиваюча гра, за допомогою якої дитина вчиться читати і складати слова.