Якщо ваша дитина періодично засмучується, кажучи “я не вмію це малювати” або “негарно вийшло”, облиште спроби малювати за зразком і спробуйте спонтанні техніки малювання. Ми пропонуємо вашій увазі  варіанти технік, що розкривають індивідуальність кожної дитини.

Паспарту

Потрібно вирізати з цупкого паперу чи картону шаблон – це може бути фігура, тваринка, квітка, усе що завгодно. Паралельно ви просите дитину намалювати все, що вона хоче на аркуші паперу. Це можуть бути каляки-маляки, політ фантазії. Зверху накладаєте шаблон і обводите. Таким чином дитячі закарлюки можна перетворити на шедевр.

Відбитки пальців

Для цього виду творчості потрібно підготувати шматок мочалки, фарби, воду, пензлик, фломастери чи олівці. Цей спосіб малювання є легким, простим і брудним – усе що так люблять діти.  На шматок мочалки наносимо пензликом фарбу, притискаємо мочалку до пальчика або декількох. Залишаємо на аркуші паперу неповторний малюнок.

Малювання з харчовою плівкою

На аркуш паперу наносимо фарбу на всю поверхню. Зверху кладіть харчову плівку і малюйте різні лінії, добре натискаючи на плівку. Коли фарба засохне, можна зняти плівку. Прикрасьте малюнок фарбами чи олівцями, аби мати довершений шедевр.

Малювання по поверхні мокрого аркуша

Цей спосіб припаде до душі і дітям, і підліткам. Весь аркуш паперу потрібно змочити водою. Зачекайте до повного висихання. Починайте малювати, аквавреллю, розглядаючи, як фарба розтікається по аркушу, створюючи візерунки, дерева і цікаві фігури.

Дмухавка

Для цього способу малювання потрібно усе, що зазвичай, плюс соломинка. Малюєте плямку фарбою, берете соломинку і починаєте на неї дмухати, аби вона розлилася у різних напрямках. Довершити шедевр можна пензликом, пальцем чи шматком губки.

Малювання бризками

Найголовніше тут – опанувати техніку «набризку». На суху зубну щітку з досить жорсткою щетиною нанесіть гуаш, трохи менше, ніж ви зазвичай кладете зубної пасти. Консистенція фарби – трохи густіша, ніж паста, тому вода тут зазвичай не потрібна. Тримайте щітку в лівій руці щетиною вниз на відстані 3-4 см від паперу і паличкою скребіть щетину у напрямку до себе. Дуже красивий різнобарвний «набризк» (салют) і жовто-червоний (золота осінь) на білому аркуші; білий «набризк» на темно-синьому тлі (зимовий пейзаж).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *