1. «Поговори зі мною», або слова підтримки, похвала
Слова – потужний інструмент спілкування, особливо у складних ситуаціях. Словесна похвала, заохочення надають дитині відчуття власної цінності та безпеки. Батьківська підтримка під час кризових життєвих ситуацій вкрай важлива, тому помічайте навіть маленькі досягнення дитини та її гарні вчинки. Говоріть про це, нехай дитина чує, як її хвалять. Будьте обережні у критичних висловлюваннях, вони особливо негативно впливатимуть на дитину.
ЯК ПРОЯВЛЯТИ?






2.«Обійми мене», або безпечні (тактильні) дотики.
Дотики до тих, кого ми любимо, мають потужну емоційну силу.
ЯК ПРОЯВЛЯТИ?




! Вік дитини не перешкода для обіймів. Під час війни, інших кризових ситуацій підліток також відчуває потребу у вашій ніжності, тому дайте йому можливість побути дитиною стільки, скільки він того хотітиме.
3.«Побудь зі мною», або продуктивно проведений разом час.
Проводячи час із дитиною, ви присвячуєте їй частину свого життя. Навіть під час війни найбільша цінність для дітей – це продуктивний (якісний) час з батьками у спільних діях і спілкуванні. І це найкращий спосіб задовольнити потреби дитини відповідно до її фізичного та емоційного розвитку.
ЯК ПРОЯВЛЯТИ?





4. «Зроби це для мене», або допомога.
Коли ваша дитина просить полагодити іграшку або хоче допомогти вам у чомусь, йдеться інколи не про дії, а про потребу в додатковій увазі, а отже – в любові. Допомогти дитині і виконати щось за неї – не одне й те саме. Важливо саме разом зробити те, що треба.
ЯК ПРОЯВЛЯТИ?




