Інклюзивно-ресурсний центр продовжує надавати послуги населенню Конотопської громади. На час дії воєнного стану центр працює в очно-дистанційному режимі, в залежності від безпекової ситуації режим роботи може змінюватися. Укриття в приміщенні закладу наявне.
💡Хто може звернутися в ІРЦ?
До ІРЦ можуть звернутись батьки, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу.
Центр приймає дітей від 0 років.
Своєрідними маркерами – приходити до ІРЦ чи ні, можуть бути такі моменти: дитина важко опановує освітню програму дитячого садка або школи; з труднощами адаптується до нових умов; не може більше кількох хвилин всидіти на місці, перебуває в постійному русі; відповідно віку не з’являється мовлення або інші навички (наприклад, самообслуговування); недостатньо розуміє звернене мовлення, інструкцію/прохання та інше.
💡Які послуги можна отримати?
Основною послугою ІРЦ є проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Це дозволяє визначити потенційні можливості та освітні потреби дитини. За результатами комплексної оцінки спеціалісти центру складають висновок, який є підставою для відкриття (зарахування) інклюзивного або спеціального класу (групи) в школі чи садочку. У висновку міститься оцінка фізичного, мовленнєвого розвитку, когнітивної та емоційно-вольової сфери, освітньої діяльності. За цими параметрами оцінюються здібності, компетенції дитини на момент обстеження. Також у разі встановлення дитині особливих освітніх потреб визначається рівень підтримки та перелік необхідних корекційно-розвиткових послуг.
Також ІРЦ надає корекційно-розвиткові послуги (заняття). У центрі працюють практичний психолог, вчителі-логопеди, вчитель-дефектолог. Спеціалісти проводять корекційні заняття з дітьми індивідуально та в підгрупах. Ці заняття, як і решта послуг центру, безкоштовні та організуються за попереднім записом (зазвичай до початку навчального року). Корекційно-розвиткові послуги надаються виключно на підставі проведеної комплексної оцінки розвитку дитини.
Ще один напрям роботи ІРЦ – консультаційна підтримка педагогічних працівників. Фахівці ІРЦ залучені до команд супроводу в закладах освітах з метою складання індивідуальної програми розвитку учнів/вихованців інклюзивних класів (груп), корегування такої програми. Педагоги закладів освіти також можуть звертатися до центру за рекомендаціями щодо навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Також центр надає консультативну допомогу батькам.
💡Як потрапити на прийом?
Записатися на консультацію або комплексну оцінку розвитку дитини до ІРЦ можна за телефоном – 068-070-06-98. Комплексна оцінка без попереднього запису не проводиться!
Центр розташований за адресою: проспект Червоної Калини, буд. 15 (приміщення художньої школи, І поверх). Комплексна психолого-педагогічна оцінка та інші послуги ІРЦ надаються тільки на підставі заяви батьків /законних представників дитини. Жодна послуга ІРЦ не може надаватися у примусовому порядку чи за зверненням третіх осіб (учителів, вихователів тощо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *