31 березня в управлінні освіти Конотопської міської ради відбулося чергове засідання колегії під головуванням начальника управління освіти Альони Гавриленко.
У засіданні взяли участь керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та Інклюзивно-ресурсного центру.
Директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Конотопської міської ради Сумської області Тетяна Блонова виступила з доповіддю “Про хід виконання рішення колегії від 29.03.2024 «Про стан організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти».

Керівник ІРЦ повідомила, що закладами дошкільної освіти, в яких функціонують інклюзивні групи (ЗДО №1 «Орлятко», ЗДО №4 «Сонечко», ЗДО №8 «Волошка», ЗДО №13 «Веселка») враховуються норми комплектування груп під час дії воєнного стану. В інклюзивних групах створені комфортні умови навчання та розвитку вихованців з особливими освітніми потребами.

Протягом серпня 2024 року інклюзивно-ресурсним центром проведено моніторинг (анкетування) щодо задоволеності батьків якістю та доступністю освіти для дітей з особливими освітніми потребами (опитано 30 респондентів, вибірка респондентів формувалася, враховуючи готовність потенційних респондентів взяти участь у анкетуванні та добровільності їхньої згоди). Батьки, які взяли участь у моніторингу, оцінили досвід відвідування дітьми інклюзивної групи як позитивний. Вони підкреслюють, що процес влаштування дітей з особливими потребами у заклад освіти не завдає особливих труднощів. Батьки систематично залучені до засідань команд супрводу,  складання індивідуальної програми розвитку, задоволені індивідуальним підходом до потреб дитини з боку педагогів групи, асистента вихователя та фахівців.

Фахівцями інклюзивно-ресурсного центру систематично проводиться інформування населення про наявні освітні послуги для дітей з особливими освітніми потребами, використовуючи різні канали комунікації (сайт установи, соціальні мережі, тематичні зустрічі та заходи). Протягом навчального року щомісяця проводяться теоретичні та практичні заходи, супервізійні зустрічі для обміну досвідом спеціалістами з різних питань інклюзивного навчання; навчальні заходи з питань алгоритму створення інклюзивної групи, організації інклюзивного середовища; надання корекційно-розвиткових послуг та інших питань у форматі семінарів, практикумів, майстер-класів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *