Існує кілька основних правил, які допоможуть захиститись від коронавірусу. ⠀
Ми хочемо, аби ви знали, як подбати про себе і своїх близьких, адже коронавірус заражає не лише найстарше покоління. В зоні ризику може опинитись кожен! Тому важливо, щоб всі дотримувались простих правил. ⠀
Ми постійно торкаємось руками до різних предметів і на них, крім видимого бруду, може потрапити вірус. Тому важливо часто і ретельно мити руки з милом впродовж 30-60 секунд. Звичайне миття водою не підійде, адже вона не змиє вірусів. Як правильно мити руки: Намочити руки і намилити повністю з обох сторін. Ретельно потерти долоню по долоні. Почергово протерти поверхню долонь. Протерти між пальцями, схрестивши обидві долоні. Змити мило, витерти руки одноразовим рушником і ним же закрити кран. Якщо немає можливості помити руки, можна користуватись антисептиком, вміст спирту в якому повинен бути не менше 60%.
Не забувайте про медичну маску. Це не стильний аксесуар, це Ваш захист.
Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом через інфіковані краплі, що виділяє хвора людина під час кашлю чи чхання. Ці краплі можуть потрапляти на різні навколишні предмети, поверхні і жити на них від кількох годин до кількох днів. Здорова людина може заразитися, якщо доторкнеться до цих предметів або поверхонь, а потім — до очей, носа або рота. Саме тому до обличчя не можна торкатись, якщо ви ретельно не вимили руки з милом чи не протерли антисептиком.
Вірус передається по повітрю на 1,5-2 метри, але не циркулює в ньому і не може переміщатись на далекі відстані. Він залишається лише в крапельках, які хвора людина видихає під час кашлю чи чхання. Тому якщо вам довелось вийти на вулицю, дотримуйтеся дистанції з людьми щонайменше 1,5 метри. Чим більша відстань, тим менша ймовірність заразитись. ⠀
Коронавірус може жити на різних поверхнях від 2-8 годин до декількох днів. Терміни залежать від типу поверхні, температури й вологості навколишнього середовища. Тому потрібно періодично дезінфікувати поверхні, до яких часто торкаєтесь: ручки дверей, розетки, вимикачі світла, столи, кнопка зливного баку, мобільний телефон, клавіатура комп’ютера чи ноутбука. Для дезінфекції підійдуть побутові засоби із 0,5% хлору чи 60-80% спирту або спеціальні дезінфекційні серветки. Обов’язково дотримуйтесь правил їхнього використання. Також не забувайте щодня провітрювати приміщення.