Розмальовка – це один з найпростіших і доступних способів з користю та інтересом провести час. І до того ж це розвиваюче заняття, яке відіграє неймовірно велику роль у розвитку у дітей.

По-перше, дитина, розфарбовуючи якийсь об’єкт, вчиться розпізнавати кольори, запам’ятовує їх, поповнює свої знання про форму, колір цього об’єкта, який розмальовує, розвиває спостережливість, асоціативне мислення, уяву, тренується пам’ять.

По-друге, головне призначення розмальовок – це допомогти у розвитку дрібної моторики, а саме: тренування руки, підготовка до школи і в тому числі до письма. У процесі розфарбовування дитина може сама обирати кольори, комбінувати їх на сумісність, що дозволяє проявити свій смак, продемонструвати художні здібності і все це призводить до самовираження.

По-третє,тренується воля та увага. Дане заняття дисциплінує дитину, вчить її тривалий час виконувати одноманітну роботу, доводити почате до кінця. Дитині треба докладати зусилля та бути уважною, щоб розмальовувати акуратно і не виходити за лінії, а також контролювати кількість води, натиск олівця, чи жорсткість крейди задля того, щоб не пошкодити зображення. Все це, в майбутньому, дуже позитивно позначиться на розумових здібностях дитини і допоможе запам’ятовувати більший об’єм інформації. Такий вид зайнятості виховує у дитини посидючість, акуратність, самостійність.

Зверніть увагу також на кольори, які вибирає дитина – це може стати таким собі діагностичним інструментом при розфарбовуванні.

Критерії вибору розмальовок для  дітей 2-3 роки:

Перші картинки повинні бути габаритними, без дрібних деталей. Це можуть бути геометричні фігури, фрукти, овочі.

Обирайте розмальовки зі знайомими для дитини предметами чи сюжетами.

У зображень в розмальовці має бути широкий контур (приблизно 1 см). Саме за такий контур дитині буде складно вилізти та завдяки цьому можна буде приховати «помилки», це додасть дитині впевненості в собі.

Розмальовувати  дитині 2-3 років буде найпростіше пензликом. Тому зверніть увагу на водяні розмальовки, для яких знадобиться лише чиста вода та пензлик.

 Критерії вибору розмальовок для  більш старших дітей:

4-5-річні діти вже можуть розфарбовувати складніші зображення з улюбленими героями з мультиків, де потрібно задіяти вже більше кольорів і розмалювати більш дрібні деталі.

Важливо відразу вчити дитину правильно тримати олівець, також тримати осанку, включати лампу. Це стане запорукою того, що в школі дитина буде правильно сидіти за партою і не матиме проблем зі здоров’ям.

Розмальовки для молодших школярів:

  • Розмальовки по цифрах;
  • Алфавіт-розмальовка;
  • Розмальовка «Обведи по контуру»;
  • Математичні розмальовки.

Матеріали підготувала практичний психолог Примак Євгенія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *