Для дітей із порушеннями мовлення використовується ряд методик, спрямованих на вирішення корекційних завдань. Один із таких методичних засобів – це логоритміка.
Логоритміка – система вправ, завдань, ігор на основі поєднання музики та руху, музики та слова, музики, слова та руху та спрямована на вирішення корекційних, освітніх та оздоровчих завдань. Вона тісно пов’язана із ігротерапією, психогімнастикою, методикою музичного виховання в цілому.
Мета логоритміки: профілактика та подолання мовних розладів у дітей від 2-х років шляхом розвитку та корекції у дітей рухової сфери у поєднанні зі словом та музикою.
Логоритміку рекомендують дітям із: дизартрією, затримкою мовного та психічного розвитку, порушеннями звуковимови; заїканням; порушеннями координації рухів/моторики, а також в системі корекції для дітей, які мають когнітивні дисфункції.
В результаті логоритмічних занять реалізуються такі завдання:
🔸автоматизація та диференціація звуків;
🔸розширення лексичного запасу;
🔸розвиток слухової уваги, мовної та рухової пам’яті;
🔸розвиток загальної та дрібної моторики;
🔸вироблення координованих рухів у поєднанні із вимовою;
🔸розвиток мелодико-інтонаційних компонентів, співочих навиків та дихання;
🔸розвиток творчої фантазії та уяви.
Структура логоритмічних занять також включає вправи на розвиток уваги, оптико-просторових та слухових функцій, рухової сфери, артикуляційної моторики.Логоритмічні заняття доцільно планувати з опорою на лексичні теми та мовний матеріал (логопед) та різні види музичної діяльності дітей: співи, слухання, музично-ритмічні вправи, гра на музичних інструментах (музичний керівник/вчитель музики).
Логоритмічні заняття включають такі елементи:
🔸 пальчикові ігри, масаж пальців;
🔸логопедичну гімнастику;
🔸потішки, чистомовки;
🔸фонопедичні вправи;
🔸пісні та вірші, що супроводжуються рухами рук для розвитку плавності та виразності мови, мовного слуху та мовної пам’яті
🔸мовні та музичні ігри;
🔸вправи для розвитку мімічних м’язів, емоційної сфери, уяви та мислення;
🔸комунікативні ігри та танці для розвитку динамічної сторони спілкування;
🔸вправи на релаксацію для зняття емоційної та фізичної напруги.
При правильному підборі вправ, пісень, ігор, танців заняття з логоритміки не буде традиційним музичним заняттям, а насамперед сприятиме вирішенню корекційних завдань.
Посібники з логоритміки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *