«ЛІНІЙКА КАЛЬКУЛЯТОР» – це простий, але цікавий рахунковий прилад, придуманий математиком Едуардом Люка та інженером Анрі Женаєм. Він представляє собою набір з 11 брусків: один з них має напис «Index», а решта дев’ ять мають написи від «0» до «9». З їхньою допомогою можна легко та швидко помножити число від 1 до 9 на будь-яке натуральне число. Цей винахід стане в нагоді школярам старшого віку.
Зручність приладу полягає в тому, що користувач представляє перенос графічно, може зчитувати результат множення без додаткових розумових розрахунків. Для того щоб помножити багаторозрядне число на однорозрядне, необхідно скласти разом бруски з номерами, які відповідають розряду цифр і прикласти до них зліва брусок з підказкою «Index».
Наприклад, візьмемо число 7519. Складемо разом брусок з підказкою та бруски 7, 5, 1, 9 (схема показана на фото). Схема пояснює принцип дії. Прослідкуємо наприклад множення на 2. На початку дев’ятої (останньої) частини шкали правого бруска бачимо цифру 8. Трикутник від неї вказує на цифру 3 сусіднього бруска, звідти трикутник вказує на 0, далі – на 5, а ще далі – на цифру 1 на шкалі бруска – підказки. Отже отримуємо значення 15038=7519*2.
Аналогічно виконуються інші вирази. Дитині і педагогу легко впевнитися, що вони правильні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *